Ada Koleji Mezuniyet

Tek Ada Okulları “Türkiye'nin geleceğine ‘ADA'yız...” sloganıyla eğitim hayatına başlamış 20 yıllık bir birikim ile İzmir’in en köklü eğitim kurumlarından birisi olmuştur. Tek Ada Okulları, bu yıl da mezunlarını büyük bir coşkuyla uğurladı. İzmir Pınarbaşı'nda bulunan Tek Ada Okulları’nın merkez binasında gerçekleştirilen mezuniyet törenine öğrenci yakınlarının yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Tek Ada Okulları Ada Koleji’nde yapılan Mezuniyet töreninde Mustafa Kemal Atatürk ve hayatını kaybeden tüm eğitimciler adına yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra mezun olacak tüm öğrenciler sınıf öğretmenleri ile birlikte seyircilerin arasından geçerek kendilerine ayrılan bölüme geçtiler.

Konuşmalardan sonra öğrenciler şubeler sırasıyla Ada Lisesi Narlıdere Şubesi, Ada Lisesi Buca Şubesi, Ada Lisesi Çiğli Şubesi, Ada Lisesi Karşıyaka Şubesi, Ada Lisesi Çankaya Şubesi sınıflar halinde sahneye çağırılarak, mezun olan her öğrenciye teker teker diplomaları verildi. Diplomaların öğrencilere verilmesinin ardından Programın sonuna doğru tüm İzmir'deki şubelerin son sınıf mezun konumundaki öğrencileri öğretmenlerinin eşliğinde sahnedeki yerlerine alındı. Atatürk'ün Gençliğe hitabesinin ardından Tek Ada Okulları Ada Lisesi son sınıf öğrencileri hep birlikte Gençliğin Atatürk’e cevabını söylediler. Queen'in - We Will Rock You adlı coşkulu müziğinin eşliğinde tüm sahnedeki öğrenciler mezuniyet keplerini havaya coşku ile fırlattılar. ADA'lı öğrenciler kep atmalarının ardından mezuniyet töreni son buldu.

Ada Koleji mezuniyet gazete haberleri:

http://www.gazete4.com/haber/izmir-ada-koleji-mezuniyet-coskusu-23077.html

http://www.egehaber.tv/egitim/ada-koleji-mezuniyet-coskusu-h45785.html

360 Sanal Tur